מבית השגחה פרטית

מי אנחנו?

‘חופות’ הוא מערך רבני פרטי מטעם ‘השגחה פרטית’ (ע”ר),  הפועל בתחום שירותי-דת מחוץ לרבנות הראשית ומקדם חופש בחירה בנישואין בישראל. ב’חופות’ אנחנו נותנים מענה אחראי, קשוב וידידותי לזוגות שנאלצים או בוחרים לערוך חופה כדת משה וישראל שלא במסגרת הרבנות הראשית ומתוך מחויבות מלאה ליהדות ולהלכה.

מאחורי ‘חופות’ עומדים פעילות ופעילים חברתיים, רבנים ונשות הלכה, שכואבים את המצב בו כפייה דתית והקצנה דתית מובילות לניכור מהתורה ומהמסורת. אנחנו מקדמים יהדות מתוך בחירה, ושואפים לאפשר לכל זוג לבטא את רצונותיו בעיצוב טקס החופה במסגרת ההלכה. היחס של ‘חופות’ כלפי הזוגות הוא  נגיש, מסביר פנים ידידותי ומקצועי. הזוגות שמתחתנים אצלנו חותמים על ההסכם לנישואין בצדק ועל תנאי בקידושין כדי להיות מוגנים מבעיות שקיימות בבית הדין הרבני, כמו  סרבנות-גט ועגינות.

לצערנו, מדינת ישראל לא מכירה בחתונות שלנו. הזוגות שמתחתנים אצלנו בוחרים האם להצהיר על עצמם כידועים בציבור או להירשם לנישואין אזרחיים בחו״ל.החזון

אהבה, אחווה שלום ורעות הם ערכים שעומדים בבסיס מוסד הקידושין וטקס החופה היהודית. אנחנו מייחלים ליום בו הערכים האלה יעמדו גם בבסיס הציבוריות הישראלית. 

כמו בזוגיות, כך גם בציבוריות – לא ניתן לבסס אהבה ורעות בלי כבוד. כינון חופש נישואין במדינת ישראל בו כל אזרח ואזרחית יוכלו לבחור עם מי ואיך להתחתן הוא שלב הכרחי ביצירת תחושת הכבוד ההדדי בין חלקי העם.

אחד הביטויים המרכזיים לחופש דת הוא אפשרות הבחירה, בחירה בזהות יהודית ובביטוייה בכל הקשר פרטי וציבורי. אנו פועלים לביסוס חופש הדת והחזרת האוטונומיה לכל יהודי ויהודיה באשר הם, בטח ברגעים החשובים כל כך של הקמת בית ומשפחה.