מבית השגחה פרטית

נעים להכיר: הרב יהודה שרבי

הרב שרבי חיתן כבר למעלה מ-300 זוגות! בנוסף הוא איש חינוך, נשוי +4, תושב בית שמש, שעלה לישראל ב-91 מארה"ב ("לא חזרתי לשם פעם אחת מאז").

בניו-יורק הוא כיהן כרב קהילה ובישראל הוא מחנך אהוב ומוערך בכמה מוסדות בישראל, המוכר ביניהם הוא תיכון הרטמן בירושלים.
 
– למה אתה לא מחתן דרך הרבנות?
האמת שזה מגיע מהזוגות. כל פעם אני שומע את אותה הבקשה מהזוגות "אנחנו רוצים חתונה מסורתית כמו שיהודים התחתנו במשך דורי דורות, אבל לא רוצים לערב את הרבנות." זאת הסיבה שהצטרפתי לארגון חופות. יש תפיסה אצל חלק מהציבור שאי רישום ברבנות הוא נגד ההלכה, האמת היא שמבחינה הלכתית אין שום הבדל בין חתונה ב'חופות' לבין חתונה ברבנות. ההבדל היחיד הוא טופס ביורקרטי.
גם באופן אישי, את ההסמכה שלי לרבנות קיבלתי בארצות הברית, דרך המוסד המכובד 'ישיבה יוניברסיטי'. למרות זאת, בשנות ה-90 הרבנות הראשית הודיעה לי שבגלל שלא עברתי את ההסמכה דרכם לא אוכל לכהן כרב שלהם, והאמת היא שלא ממש העמקתי בזה.
 
– מה הדרך שלך לניהול החופה?
אני לא אוהב לשים את עצמי, או כל רב אחר, במרכז החופה. החופות המוצלחות ביותר שניהלתי היו אלו שבהן היתה השתתפות ניכרת מצד האורחים: החל מחלוקת השבע ברכות בין האורחים על ידי הזוגות וכלה בשירה ובריקודים של הקהל. זה הופך את החתונה למשהו משמעותי עבור אותו זוג, כי הרב המחתן הוא בסופו של דבר תופעה חולפת בחייהם, אבל החברים והמשפחה ימשיכו ללוות אותם לכל אורך תקופת הנישואין.
לפעמים הזוגות חוששים שלערב את המשפחה והחברים יאריך את הטקס, אבל בעיני זה שווה את זה.
 
– איך התחילה הפעילות שלך בארגון חופות?
מאז שעליתי ארצה, הקדשתי את רוב זמני לחינוך. אבל פה ושם היו חברים שביקשו ממני לחתן את ילדיהם. יום אחד, שכן שלי, הרב צ'אק דיוידסון Chuck Davidson ביקש שאעזור לו, מכיוון שהיו לו שתי בקשות לחתונות בערב אחד והוא היה צריך רב שיחתן באחת מהן. משם הכל התחיל…
 
-ולסיום, מה אתה אוהב לעשות בזמנך הפנוי?
קודם כל נכדים, אני סב במשרה חלקית, בלי השכר 😉
בנוסף, פרסמתי ספר בשם "מקראות פשוטות". השם הוא פראפרזה על הספר המוכר "מקראות גדולות". הספר עוסק בשתי הפרשות הראשונות של ספר שמות "שמות-וארא" וכעת אני מקדיש הרבה מזמני הפנוי לכרך הבא. הנושא של ספר שמות כמובן קשור מאוד להגדה של פסח ולעניין היציאה עבדות לחירות, ושם נוצר החיבור המיוחד שלי איתו.

אנו, עמותת 'השגחה פרטית לקידום היהדות בישראל' (ע"ר ,580614790) מנהלים במסגרת מיזם 'חופות' מאגר מידע הדרוש לצורך מתן שירותי חופה וקידושין.
מדיניות פרטיות זו נועדה להסדיר את השימוש שאנו עושים במידע, לפרט מי עוד מקבל גישה למידע שאת/ה מספק/ת, וכיצד ניתן לעיין, לתקן או למחוק מידע. אנא שימו לב כי אין עליכם חובה חוקית לספק מידע זה, אך ללא מסירת המידע, לא נוכל לספק לכם את השירות או לקבל מכם פניות דרך האתר.

לצורך אספקת השירות, אנו נאסוף מידע שאת/ה תספק/י לנו. אנו נשמור מידע אשר יש בו כדי לזהותך אישית. מידע זה הוא שמך המלא, דרכי ההתקשרות עמך הכוללות כתובת הדואר האלקטרוני ומספר הטלפון שלך. כמו כן, נשמור העתק מכל תכתובת שלך.

אנו נמחק מידע מהמאגר רק לאחר שאינו רלוונטי עוד.

אנו משתמשים במידע בראש ובראשונה כדי לספק לך את שירותי החופה והקידושין. בנוסף, אנו נשתמש במידע בצורה שאינה מזהה אישית, באמצעות עיבוד סטטיסטי, לצורך פילוח, טיוב, ויצירת שירותים טובים יותר. 

מעת לעת, וכאשר הדבר נראה לנו רלוונטי, נשלח לך עדכונים במסרון או בדואר אלקטרוני. דיוורים אלה יכולים לכלול מידע על מיזם 'חופות', שינויים בחקיקה וכדומה. לעולם לא נמכור את המידע שלך לצדדים שלישיים, ולא נעשה בו כל שימוש לצרכי פרסום, שיווק, או מסחר, אלא בהסכמתך המפורשת.

אם את/ה מרגיש/ה כי פרטיותך נפגעה, הרי שתוכל/י לפנות אלינו בכתב, בדואר אלקטרוני או טלפונית, ואנו נבדוק תלונתך. אנו נטפל בה בתוך 14 ימים מיום קבלתה, ונדווח לך על תוצאות הבדיקה. ככל שהבדיקה לא תספק את רצונך, לא יפגעו זכויותייך על פי דין. 

אנו שומרים לעצמנו את הזכות לעדכן את מדיניות הפרטיות מעת לעת. אולם, עדכון למדיניות הפרטיות בצורה שתאסוף יותר מידע או תשתמש במידע בצורה לה לא נתת את הסכמתך בעת החתימה על מדיניות זו לא תחול רטרואקטיבית, ותדרוש הסכמה מפורשת שלך. מנגד, עדכון במדיניות הפרטיות שיגן על פרטיותך יותר ותצמצם את השימוש במידע שלך לא ידרוש את הסכמתך המפורשת, אלא די יהא בעדכון.

תפריט נגישות